Ιστορική νίκη, χτίζει βάσεις, πρώτο χατ-τρικ καριέρας στην Ελλάδα για τον Καρέλη

Την Δευτέρα ο Παναιτωλικός κατάφερε να κάνει άλλη μια μεγάλη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, πετυχαίνοντας το δεύτερο φετινό του διπλό!

Εξαιρετικός καιρός για ποδόσφαιρο, με τον γηπεδούχο ΠΑΣ να μπαίνει καλύτερα στο ματς, αλλά τον Τίτορμο να ευτυχεί μόλις στο 7ο λεπτό με το εκπληκτικό πλασέ του Μόρσεϊ. Λίγο αργότερα, στο 25′, τα τέρματα διπλασιάστηκαν χάρις στην συνεργασία Χατζηθεοδωρίδη-Λάρσον με τελικό αποδέκτη τον Καρέλη. Κάπου εκεί, η ηπειρωτική ομάδα πήρε για τα καλά τα ηνία του παιχνιδιού, μειώνοντας στο 34′ με τον Εραμούσπε διαμορφώνοντας το σκορ του ημιχρόνου (1-2).

Η εικόνα στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξε μέχρι τις πρώτες αλλαγές του Γιάννη Αναστασίου στο 60′, περνώντας στον αγωνιστικό χώρο τους Μάρτενσον, Κολοβό και Νταγκό. Από εκεί και μετά, το παιχνίδι ισορρόπησε, με τον Παναιτωλικό να είναι ο ορισμός του κυνικού, μιας και σημείωσε αλλά δύο τέρματα στο 71′ και στο 87′ με τον «on-fire» Νίκο Καρέλη (6 γκολ σε 6 αγώνες).

Άλλοι τρεις βαθμοί στο σακούλι για τους Αγρινιώτες, χτίζοντας βαθμολογική διαφορά σιγά σιγά από τους τελευταίους της βαθμολογίας, κάτι που δίνει αυτοπεποίθηση και σιγουριά για την συνέχεια.

Επόμενος αγώνας το Σάββατο με τον πολύ δυνατό Βόλο στο Αγρίνιο, που σε περίπτωση νίκης τα δεδομένα αρχίζουν και αλλάζουν!