Η ιστορία επαναλαμβάνεται…

Με σκορ 1-1, ο ΠΑΟΚ ξαναέχασε τη νίκη μέσα από τα χέρια του, αντιμέτωπος με τον Λεβαδειακό.

Αρχικά, στο πρώτο ημίχρονο ο δικέφαλος ήταν αυτός που ήλεγχε το παιχνίδι, χωρίς να κάνει σημαντικές ενέργειες. Από ένα σημείο και μετά, ο Λεβαδειακός κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι, κερδίζοντας για ένα χρονικό διάστημα την κατοχή της μπάλας.

Οι “ασπρόμαυροι” από την αρχή του δεύτερου ημιχρόνου έγιναν επικίνδυνοι, με ενέργειες του Ελ Καντουρί και του Ζίφκοβιτς, που δεν κατέληξαν στα δίχτυα. Έπειτα, από μία πάσα του Μπίσεσβαρ, ο Νάρει βρέθηκε σε θέση τετ α τετ με τον τερματοφύλακα, κάνοντας το 1-0.

Ο δικέφαλος μέχρι το 80ο λεπτό, έδειχνε πως θα πάρει μαζί του τους τρεις πόντους. Αλλά όπως και με τον ΟΦΗ, ο Λεβαδειακός στο 92ο λεπτό με ένα καταπληκτικό σουτ, πάγωσε τον ΠΑΟΚ κάνοντας το 1-1. Οι παίκτες προσπάθησαν, με την ελπίδα να σκοράρουν ένα δεύτερο γκολ, αλλά μόνο αυτό δεν έγινε… Στην τελευταία κυριολεκτικά φάση του αγώνα, σε αντεπίθεση ο Λεβαδειακός κέρδισε ένα φάουλ από τον Ζίφκοβιτς (που για λίγα μέτρα δεν ήταν πέναλτι), με τον Σέρβο να δέχεται την κόκκινη κάρτα.

Όπως είπαμε και στα προηγούμενα άρθρα, ο ΠΑΟΚ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΛΛΑΓΕΣ. Έχει τα πρόσωπα που θα του δώσουν διαφορετικό αέρα, κυρίως στον άξονα, αλλά ο Λουτσεσκου δεν τους χρησιμοποιεί. Στα θετικά του αγώνα ο Γκορντεζιάνι έκανε την πρώτη του εμφάνιση ως βασικός στον ΠΑΟΚ.