Εμφατικός ΠΑΣ με τριάρα!

Πολύ δυναμικός ο ΠΑΣ Γιάννινα στην πρεμιέρα, επικρατώντας της Κηφισιάς με 3-0, με εξαιρετικό Πέδρο Κόντε!

Ο ΠΑΣ Γιάννινα σε ένα επεισοδιακό ματς, από την άποψη του ότι διήρκεσε δύο μέρες λόγω ενός προβλήματος του προβολέα στους Ζωσιμάδες, πήρε σχετικά εύκολα την νίκη απέναντι στη νεοφώτιστη Κηφισιά!

Πιο συγκεκριμένα για την ηπειρωτική ομάδα το πρώτο γκολ της σεζόν πέτυχε ο Πέδρο Κόντε στο 35ο λεπτό της αναμέτρησης (του Σαββάτου), ενώ ο ίδιος παίχτης με εξαιρετικό φάουλ διπλασίασε τα τέρματα του ΠΑΣ στο 51′ (την επόμενη μέρα). Εμφατική επιστροφή του αρχηγού του «Αγιαξ της Ηπείρου», καθώς μετά από καιρό φαίνεται ότι βρήκε τα πατήματά του από τους δύο συνεχόμενους τραυματισμούς.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Αργεντινός, Χουάν Γκάρο, ο οποίος πέτυχε το πρώτο του τέρμα με την φανέλα του ΠΑΣ Γιάννινα όντας στον αγωνιστικό χώρο για μόλις 8 λεπτά!

Η νίκη ήταν αφιερωμένη στον Γιώργο Χριστοβασίλη ο οποίος έφυγε από την ζωή πριν λίγους μήνες και μετά από καιρό ο ΠΑΣ Γιάννινα πρέπει να πορευτεί με την απουσία του.

Συνεχίζουμε δυναμικά και δεν πρέπει να υπάρξει εφησυχασμός. Μαζί με την προσθήκη ενός δημιουργικού μέσου θα ολοκληρωθεί το παζλ των μεταγραφών του ΠΑΣ Γιάννινα και θα πάει την Παρασκευή στο Αγρίνιο για ένα δύσκολο παιχνίδι για να διεκδικήσει το διπλό!