Ουσιαστική εμφάνιση, αρχίζει και αρέσει

Ο Παναιτωλικός χθες πήρε την πρώτη του εκτός έδρας νίκη για τη σεζόν, απέναντι στον ΟΦΗ των πολλών απουσιών, “χτίζοντας” σιγά-σιγά μια παράδοση στο Γεντί Κουλέ καθώς είναι 5 σερί αγώνες αήττητος στην Κρήτη, με τις 3 τελευταίες φορές μάλιστα να φεύγει με τους 3 βαθμούς της νίκης.

Η ομάδα του Αγρινίου μπήκε καλύτερα απειλώντας μόλις στο 3′ με μακρινό σουτ του Ντουάρτε. Ο ίδιος απείλησε ξανά πριν καν συμπληρωθεί το δεκάλεπτο σε μια διπλή φάση μαζί με το Νίκο Καρέλη. Λίγα λεπτά αργότερα, στο 14′ σημειώθηκε το πολυπόθητο γκολ με σκόρερ για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι το Νίκο Καρέλη. Ο Κρητικός φορ έχει ξεκινήσει εκπληκτικά το πρωτάθλημα έχοντας 3 γκολ σε 4 αγώνες. Αξίζει να σημειωθεί ότι και στα τρία γκολ έδωσε το προβάδισμα.

Μέχρι το 30′ ο ΟΦΗ μπορεί να ειπωθεί, πως δε βρισκόταν στο γήπεδο, μετέπειτα όμως ανέβασε ρυθμό με αποκορύφωμα το ΕΚΠΛΗΤΙΚΟ και ΜΑΓΙΚΟ γκολ του Μπαλογιάννη, ο οποίος βρέθηκε ξεμαρκάριστος και με μια βολίδα τράνταξε τα δίχτυα του Ανέστη που απλά μάζεψε την μπάλα από το τέρμα του.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν αρκετά δραστήριοι, δίχως ουσία όμως. Η ομάδα μας κατάφερε να ξαναπάρει το προβάδισμα με τον Κολοβό (πρώτο γκολ με τα χρώματα της ομάδας μας) στο 76′ με σουτ του έξω από την περιοχή. Ένα σουτ που έπιασε απροετοίμαστο τον γκολκίπερ των Κρητικών, μιας και αρκετά σώματα μείωναν την ορατότητα του. Ο ΟΦΗ δεν κατάφερε να αντιδράσει με το σκορ να μένει στα επίπεδα του 1-2!

Νίκη χρυσάφι και άλλοι τρεις βαθμοί στο σακούλι!

Ακολουθεί ένας από τους πιο δύσκολους αγώνες μέχρι στιγμής για τον Παναιτωλικό, καθώς το Σάββατο θα φιλοξενήσει την ΑΕΚ στο Αγρίνιο σε ένα ματς που αναμένεται να τραβήξει τα βλέμματα.