Αδίκησε τον εαυτό του

Η ομάδα του Περιστερίου φιλοξένησε τον Παναιτωλικό στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε ούτε καλό ρυθμό ούτε φάσεις. Ο Ατρόμητος ήταν αυτός που είχε την κατοχή της μπάλας και γενικότερα τον έλεγχο του παιχνιδιού, ωστόσο το προβάδισμα πήρε στο 33′ η ομάδα του Αγρινίου έπειτα από κακό υπολογισμό, του ακόμη μια φορά μετριότατου αμυντικού διδύμου. Έτσι, ο Καρέλης βγήκε στο τετ α τετ με το Γιαννιώτη και έκανε το 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ατρόμητος είχε πάλι τον έλεγχο και την κατοχή αλλά ταυτόχρονα δημιούργησε και φάσεις, κάτι το οποίο δεν έκανε στο πρώτο ημίχρονο. Έτσι, μετά από μαγική ασίστ του εξαιρετικού για άλλη μια φορά Κουέν, ο Ροτάτιου βγήκε φάτσα με το τέρμα και έκανε το 1-1. Το σκορ παρέμεινε έτσι, χωρίς κάποια από τις δύο ομάδες να βάζει άλλο γκολ.

Στα αρνητικά για την ομάδα του Κόουλμαν, είναι το γεγονός πως ενώ κάποιοι παίκτες “έβγαζαν μάτια” στην προετοιμασία, μέχρι στιγμής δεν έχουν προσφέρει τα αναμενόμενα.

Επόμενος αγώνας για τον Ατρόμητο στην Νίκαια απέναντι στον Ιωνικό, εκεί που ο Ατρόμητος πάει ξεκάθαρα μόνο για την νίκη.