Έκανε αυτό που έπρεπε και συνεχίζει να μάχεται

Έστω και με ελάχιστες κλασσικές ευκαιρίες, ο Ιωνικός πανηγύρισε μία πολύ σημαντική νίκη για την προσπάθειά του προς αποφυγή του υποβιβασμού.

Έχοντας σύμμαχο την πολύ ωραία και εντυπωσιακή ατμόσφαιρα που δημιούργησαν οι φίλοι του Ιωνικού, η ομάδα της Νίκαιας επέβαλλε από πολύ νωρίς τον ρυθμό της και έχοντας ήδη χάσει μία πολύ μεγάλη ευκαιρία, λίγα λεπτά αργότερα, στο 10’ έπειτα από σέντρα του Μύγα, ο Καρμόνα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Οι γηπεδούχοι δεν απειλήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ωστόσο, η κατοχή μοιράστηκε ανάμεσα στις δύο ομάδες ενώ δεν έλειψαν και οι στιγμές έντασης ανάμεσα στους παίκτες. Ο Ιωνικός έχασε ακόμα μία πολύ μεγάλη ευκαιρία στο 76’ ενώ ο Αστέρας δεν δημιούργησε κάποια ιδιαίτερη απειλή προς την εστία του Λευτέρη Χουτεσιώτη.

Επόμενος αγώνας για τους μπλε, το ερχόμενο Σάββατο, στις 19:30, εκτός έδρας κόντρα στον Παναιτωλικό.