ΑΕΚ Β’ 0-2 Απόλλων Σμύρνης: Άνετη νίκη για τον Απόλλωνα στο Σεραφείδιο

Ο Απόλλωνας εμφανίστηκε σοβαρός και από νωρίς έδειξε τις προθέσεις του να καθαρίσει νωρίς το ματς. Μόλις στο 15ο λεπτό ο “καυτός” Μωραΐτης σημείωσε το 0-1. Αυτό ήταν το 6ο σερί ματς του Μωραΐτη (και 11ο γκολ στο σύνολο) που σκοράρει και είναι ένα βήμα μακριά από το να ισοφαρίσει την ιστορική επίδοση του Ντέμη που σκόραρε με την φανέλα της «Ελαφράς Ταξιαρχίας» σε 7 σερί ματς το 1996. Στη συνέχεια του ματς η ΑΕΚ προσπάθησε να βρει μερικές φάσεις, είχε ένα δοκάρι με τον Λάτσι αλλά ο Απόλλωνας ήλεγχε το ματς.

Στο δεύτερο ημίχρονο νωρίς, μόλις στο 47ο λεπτό ο Καρίμ σκόραρε, σημειώνοντας το πρώτο του γκολ με την φανέλα του Απόλλωνα, και στην ουσία κλείδωσε την νίκη για τους φιλοξενούμενους.

Σημαντική νίκη για τον Απόλλωνα που παραμένει δυνατά στο κυνήγι της 1ης θέσης. Επόμενο ματς για τον Απόλλωνα εντός έδρας με τον Ηρόδοτο, ενώ η ΑΕΚ Β’ αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Ηλιούπολη.