Δεν εκμεταλλεύεται την έδρα του

“Με το αριστερό” στο δεύτερο γύρο ο “Παναιτωλικός των απουσιών” έπειτα από την ήττα με 0-2 ενάντια στον ΠΑΟΚ.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν τον αγώνα πιο δυνατά, προσπαθώντας να παίξουν κάθετο ποδόσφαιρο, με την ομάδα του Αγρινίου να στέκεται καλά χωρίς να κινδυνεύει ουσιαστικά. Ο ΠΑΟΚ βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στην τελευταία φάση των καθυστερήσεων του ημιχρόνου με έναν ιδιαίτερα αμφιλεγόμενο τρόπο.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι με την στήριξη του κόσμου απέδωσαν καλύτερα, χάνοντας τεράστια ευκαιρία με τον Καρέλη στο 63′. Το παιχνίδι συνεχίστηκε στο ίδιο τέμπο, έως ότου το λάθος του Κολοβού στο 86′ οδήγησε στον διπλασιασμό των τερμάτων για τους Θεσσαλονικείς.

Άλλο ένα κακό εντός έδρας αποτέλεσμα. Ο Παναιτωλικός καλείται να βγάλει αντίδραση στο Χαριλάου.
Ενδιαφέρον θα έχει η μεταγραφική περίοδος.