Δεν ήταν αυτός που έπρεπε και δικαίως ηττήθηκε

Τη δεύτερη ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε ο Παναιτωλικός το απόγευμα του Σαββάτου απέναντι στην ΑΕΚ με σκορ 0-2.
Το ματς ξεκίνησε με τον Παναιτωλικό να προσπαθεί να πάρει τα ηνία, αλλά μέχρι εκεί. Η ΑΕΚ έπειτα από το πέρας του πεντάλεπτου, κατάφερε να επιβάλει σιγά σιγά το ρυθμό που επιθυμούσε, δημιουργώντας αρκετές τελικές προσπάθειες.
Στο πρώτο μισό του ημιχρόνου οι κιτρινόμαυροι απειλούσαν αρκετά με ρίγματα μέσα στην περιοχή, κάτι που πρόσεξε ο Γιάννης Αναστασίου προσαρμόζοντας επιτυχημένα την άμυνα.
Η ΑΕΚ έπειτα δεν ήταν απειλητική.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με το χειρότερο τρόπο, μιας και ο Λιβαΐ Γκαρσία με σουτ εκτός περιοχής (ξεπέρασε τα 100km/h), κατάφερε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 48′. Η ομάδα μας έβγαλε κατευθείαν αντίδραση, προσπάθησε να ισοφαρίσει αλλά δεν τα κατάφερε. Αποκορύφωμα ήταν η ανεπανάληπτη χαμένη ευκαιρία του Νίκου Καρέλη στο 57′.
Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να σφραγίσουν τη νίκη τους, διπλασιάζοντας τα τέρματα τους με γκολ του Μουκουντί στο 75′ έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και κόντρα επάνω στο Μλάντεν.
Μελανό σημείο για την ομάδα μας ο τραυματισμός του Ντουάρτε. Ας ελπίσουμε να μην είναι κάτι σοβαρό.

Η εξαιρετική πρωτοβουλία της ΠΑΕ για τη μικρασιατική καταστροφή!
Η καυτή ατμόσφαιρα των φίλων του Παναιτωλικού!

Υ.Γ Συγχαρητήρια στην ΠΑΕ Παναιτωλικός για το εξαιρετικό πανό, για τη μικρασιατική καταστροφή.