Εκτός θέσης υποβιβασμού με μια τεράστια νίκη

Οι κυανόλευκοι πραγματοποίησαν μία άψογη εμφάνιση εναντίον του Άρη, όπου κατάφεραν να πάρουν μια τεράστια και σημαντική νίκη για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Οι Φθιωτοί, με τον Λεωνίδα Βόκολο στο τιμόνι, έχουν αλλάξει την εικόνα της ομάδας προς το καλύτερο, ενώ ο Κυριάκος Παπαδόπουλος αγωνίστηκε για πρώτη φορά ως βασικός και έκανε εξαιρετικό παιχνίδι.

Από την αρχή του αγώνα, η Λαμία κυκλοφορούσε την μπάλα καλύτερα έχοντας την κατοχή και ύστερα ο Σλίβκα έδωσε κεφάλι στο σκορ στο 15’ κάνοντας το 1-0. Οι Λαμιώτες έψαξαν το δεύτερο γκολ και το πέτυχαν γρήγορα, μόλις στο 26’, με τον Νίκο Βέργο να “βάζει φωτιά” στο γήπεδο. Ο Άρης κατάφερε να μειώσει λίγα λεπτά πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Η Λαμία πλέον βρίσκεται, μετά από καιρό, εκτός των θέσεων υποβιβασμού και την Κυριακή θα ψάξει ένα θετικό αποτέλεσμα στο Αγρίνιο για το τελευταίο ματς της κανονικής περιόδου.