Επιτέλους νίκη

Ένα παιχνίδι με δυνατές φάσεις διεξήχθη χθες 19.02 στο Αγρίνιο με την τοπική ομάδα να έρχεται αντιμέτωπη με τον Ιωνικό, με τους πρώτους να επιστρέφουν στις νίκες.

Οι φιλοξενούμενοι με σαφώς μεγαλύτερο βαθμολογικό κίνητρο μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι με αποτέλεσμα μόλις στο 5′ ο Λοβέρα να δει το σουτ του να τραντάζει την οριζόντια δοκό. Οι δύο ομάδες συνέχισαν να προσπαθούν με την πλάστιγγα να αρχίζει να γέρνει οριακά προς τον Παναιτωλικό. Το 0-0 ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Το δεύτερο μέρος είχε διαφορετική εικόνα με τους κιτρινομπλέ να αλλάζουν άρδην τον αγωνιστικό τους προσανατολισμό με συνεχή πίεση και παραγωγικό ποδόσφαιρο από άποψη τελικών. Η προειδοποίηση ήρθε με το πανέμορφο σουτ του Σενγκέλια που είχε ίδια κατάληξη με αυτό του Λοβέρα. Λίγα λεπτά αργότερα στο 74′ οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ευτυχήσουν με τον Κολοβό. Η ομάδα του Γρηγορίου δεν τα παράτησε και άγγιξε την ισοφάριση στην εκπνοή του αγώνα με τον Γκρατερόλ να κάνει μια εκπληκτική απόκρουση που απογείωσε το ήδη θετικό ντεμπούτο του!

Επόμενος αγώνας την Κυριακή στην Λειβαδιά με τους Βοιωτούς να μην έχουν περιθώρια απώλειας βαθμών.