Με καλό πρόσωπο στην πρεμιέρα

Ο Ατρόμητος, στην πρεμιέρα της Σούπερ Λιγκ, νίκησε τον ΟΦΗ με 3-1, συνδυάζοντάς τό με καλό ποδόσφαιρο, με την ομάδα του Κρις Κόλμαν να παρατάσσεται με 4-2-3-1.

Παρά την καλή εικόνα, συνολικά μπορούμε να πούμε ότι στο πρώτο 35λεπτο το «αστέρι» δεν πατούσε καλά στο γήπεδο, ειδικά ανασταλτικά, αφού στο κέντρο είχαν δημιουργηθεί πολλά προβλήματα με τον ΟΦΗ να μεταβιβάζει με ευκολία την μπάλα σε εκείνο τον χώρο. Μετά όμως από τό 0-1, ο Ατρόμητος έβγαλε ένα άλλο πρόσωπο και έτσι κατάφερε με τα γκολ του Μάριου Τζαβίδα και του Χουάν Μουνίθ να φέρει τούμπα το ματς μόλις σε δέκα λεπτά.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Περιστεριώτες φάνηκαν να έχουν την ίδια εικόνα με εκείνη του τελευταίου δέκαλεπτου του πρώτου ημιχρόνου, με αποτέλεσμα να είναι η ομάδα που κυριαρχούσε στον αγωνιστικό χώρο. Στο 51′ ο Μουνίθ αστόχησε σε πέναλτι, αλλά η ψυχολογία των «γαλανόλευκων» δεν έπεσε και στο 70’ βρήκε το τρίτο γκολ με τον Κιάρτανσον στο ντεμπούτο του.

Στους διακριθέντες, και φυσικά MVP, ήταν ο Βίκτωρας Κλωναρίδης, ο οποίος σημείωσε και τις τρεις ασίστ, ενώ ήταν καθοριστικός στην νίκη της ομάδας.