Με το ένα πόδι στην Superleague 2

Άφησε βαθμούς και σχεδόν μια κατηγορία στο Αγρίνιο ο Λεβαδειακός.

Μοιρασμένο παιχνίδι στο Αγρίνιο με αρκετά τέρματα για τις δύο ομάδες. Στο πρώτο μέρος, ο Λεβαδειακός πατούσε καλύτερα μπαίνοντας από νωρίς σε θέση οδηγού. Με δύο τέρματα του Νίκα πήγανε στα αποδυτήρια με σκορ 0-2. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Λεβαδειακός κλείστηκε πίσω επιτρέποντας στον Παναιτωλικό να πατήσει αρκετές φορές στην περιοχή του. Τελικά, με τον Πέντρο Σίλβα μειώνει σε 1-2 ενώ πριν την λήξη της αναμέτρησης εκτελεί τον Γκροφ εύστοχα από την άσπρη βούλα.

Η καλύτερη στιγμή

Η φάση που ο Ντίαζ ελίσσεται από δεξιά και σεντράρει στον Πέντρο Σίλβα κάνοντας το σκορ 1-2 για τους Αγρινιώτες φέρεται να είναι η καλύτερη στο παιχνίδι. Σχεδόν ίδια με αυτή του Νίκα για το 0-2 των Βοιωτών.

Κορυφαίοι

Για τον Λεβαδειακό ο Νίκας με δύο τέρματα και για τον Παναιτωλικό ο Πέντρο Σίλβα με ίδιο αριθμό τερμάτων. Αξιόλογη προσπάθεια έκαναν και οι Γερεμέγεφ, Γιαννιώτας, ενώ από τους δεύτερους ο Ντίαζ.

Ο μοιραίος

Ο Μπελμόντε μπήκε ως αλλαγή στο δεύτερο μέρος του αγώνα. Είναι αυτός που κάνει το λάθος και παραχωρεί το πέναλτι για τους γηπεδούχους και χαρίζει ουσιαστικά τον βαθμό της ισοπαλίας στον Παναιτωλικό.

Ο προπονητής

Ο προπονητής του Λεβαδειακού, Γιάννης Πετράκης είναι σαφώς απογοητευμένος από το τελικό αποτέλεσμα αφού για δεύτερη σερί φορά χάνει το τρίποντο στις καθυστερήσεις. Στη συνέντευξη τύπου, αμέσως μετά τον αγώνα, είπε πως οι παίκτες του δεν θα σταματήσουν να μάχονται μέχρι και την ολοκλήρωση των καθυστερήσεων στον αγώνα με τον ΠΑΣ Γιάννινα στην Λιβαδειά.

Ο Λεβαδειακός μένει τελευταίος στην βαθμολογία. Βρίσκεται σχεδόν μισός στην Superleague 2 και μένουν 2 τελευταίες αγωνιστικές. Παναιτωλικός, ΠΑΣ Γιάννινα και Αστέρας Τρίπολης δεν έχουν εξασφαλίσει την παραμονή μαθηματικά, ενώ Λαμία, Ιωνικός και Λεβαδειακός σε αυτές τις τελευταίες στροφές πρέπει να αγωνιστούν με νύχια και με δόντια. Παρακολουθούμε ένα πρωτάθλημα που σίγουρα δεν είναι για καρδιακούς.