Δεν μπόρεσαν να… “βάλουν στοπ” στον Παναθηναϊκό οι Βοιωτοί

Το Σάββατο η Αθηναϊκή ομάδα υποδέχθηκε το Λεβαδειακό, για την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Superleague, με τελικό σκορ 1-0 για τους γηπεδούχους.

Ο Παναθηναϊκός, που ήταν ανώτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, πέτυχε το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση στο 3ο λεπτό. Από στημένη φάση, ο Μάρκοβιτς δεν μπόρεσε να απομακρύνει την μπάλα με τις γροθιές, η οποία κατέληξε στον Βέρμπιτς που με την σειρά του την έστειλε στην εστία των Βοιωτών.

Ο Λεβαδειακός δεν απείλησε ιδιαίτερα την εστία του Μπρινιόλι, με εξαίρεση μια κεφαλιά του Βινίσιους που έδιωξε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του τριφυλλιού.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Βοιωτοί, κράτησαν μπάλα αλλά δεν μπόρεσαν να δημιουργήσουν κάτι αξιόλογο. Φανερή επίσης ήταν η απουσία Τζημόπουλου και Συμελίδη.

Δύο λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης, ο Βινίσιους, που απέτρεψε αντικανονικά τον Φώτη Ιωαννίδη να πάει προς την μπάλα, απεβλήθη με δεύτερη κίτρινη κάρτα, αφήνοντας τον “Αυτοκράτορα της Στερεάς Ελλάδας” με δέκα παίκτες.

Μια αρκετά μέτρια εμφάνιση από πλευράς των Βοιωτών που είναι για τρίτο σερί παιχνίδι εκτός έδρας, και θα είναι και για τέταρτο “!” κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα, στους Ζωσιμάδες το επόμενο Σαββατοκύριακο, αφού τα έργα στο “Λάμπρος Κατσώνης” συνεχίζονται.