Η αποχή από το “Λάμπρος Κατσώνης” τον έχει εξαντλήσει…

Την ομάδα της Βοιωτίας φιλοξένησε στους “Ζωσιμάδες” ο ΠΑΣ Γιάννινα, για την τέταρτη αγωνιστική του ελληνικού πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη φάνηκε κατώτερη των περιστάσεων για άλλο ένα παιχνίδι, γνωρίζοντας την ήττα από τον “Άγιαξ της Ηπείρου” με 2-1, ενώ αγωνίζονταν για τέταρτη συνεχόμενη φορά μακριά από το Λάμπρος Κατσώνης.

Ο ΠΑΣ μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης με κεφαλιά του Κέβιν Ροσέρο μετά από σέντρα του Μπιλμπάο. Τα πράγματα θα μπορούσαν να πάρουν ακόμη χειρότερη τροπή αν ο Μάρκοβιτς, δεν κρατούσε ανέπαφη την εστία του σε τουλάχιστον δύο περιπτώσεις. Η απάντηση για τους Βοιωτούς ήρθε στο 45+1′, όταν ο Μουτίνιο με σουτ εκτός περιοχής νίκησε το Βασίλη Σούλη.

Παρόμοια η εικόνα και στο δεύτερο μέρος, με τον ΠΑΣ να κυριαρχεί και να χάνει ευκαιρίες. Ο Λεβαδειακός δεν μπορούσε να αντιδράσει και εν τέλει τιμωρήθηκε στο 73′ από τον Εραμούσπε που έκρινε με το γκολ του την αναμέτρηση.

Ο ΠΑΣ πέτυχε μια σημαντική νίκη απέναντι σε ένα Λεβαδειακό που έδειξε πως δεν μπορούσε να κάνει τίποτε άλλο από το να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Η απουσία του Συμελίδη ήταν φανερή, για ακόμα μια φορά.

Οι πράσινοι θα αναζητήσουν την πρώτη τους νίκη την επόμενη αγωνιστική στο εντός έδρας (θέλουμε να πιστεύουμε), παιχνίδι με τον Αστέρα Τρίπολης.