Καταιγιστικός ΠΑΣ πήρε τη νίκη με 2-1 αντί για 4-1

Ένας εμφατικός ΠΑΣ Γιάννινα από την αρχή του αγώνα πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα απέναντι στον Λεβαδειακο με σκορ 2-1.

Ο ΠΑΣ προηγήθηκε με σκόρερ το Ροσέρο μόλις στο δεύτερο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Μουτίνιο να απαντάει για την ομάδα της Λιβαδειάς στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Η ηπειρωτική ομάδα δημιούργησε πολλές φάσεις και ευτυχησε να σκοράρει με τον Εραμούσπε στο 73′ μετά από κεφαλιά πάσα του Σταματελόπουλου, με το δεύτερο να λυτρώνεται διότι λίγα λεπτά νωρίτερα είχε σπατάλησε μεγάλη ευκαιρία για το 2-1 και συγκεκριμένα στο 68ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο Λεβαδειακος δεν απείλησε ιδιαίτερα εκτός από το γκολ που πέτυχε κόντρα στην ροή του αγώνα και έτσι ο ΠΑΣ Γιάννινα πήρε μια πολύ σημαντική νίκη ενόψει της συνέχειας.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα σε γενικές γραμμές ήταν πολύ βελτιωμένος από τα προηγούμενα παιχνίδια, χωρίς αυτό φυσικά να σημαίνει ότι δεν μπορεί να βελτιωθεί και άλλο!

Το μόνο αρνητικό σχόλιο που θα μπορούσε να ειπωθεί, ήταν κάποια ανούσια λάθη των αμυντικών όταν ανέβαιναν με την μπάλα στο κέντρο, με αποτέλεσμα να χάνουν την κατοχή από τους ποδοσφαιριστές του Λεβαδειακού και επίσης η στάση τους στις μπαλιές που δέχονταν στην πλάτη της άμυνας.

Αν σε αυτό το κομμάτι γίνουν πιο προσεκτικοί οι παίχτες του “Άγιαξ της Ηπείρου”, όλα θα πάνε καλά όσον αφορά την απόδοση της ομάδας στο επιθυμητό επίπεδο, καθώς επίσης θα έρχονται και τα τρίποντα πιο βατά!