Απογοητευτική εμφάνιση και παρακμή για τον “Αυτοκράτορα της Στερεάς Ελλάδας”

Ο ΠΑΣ πέρασε από τη Λιβαδειά με 1-3, με το σύνολο των Βοιωτών να απογοητεύει για ακόμα μία φορά τον φίλαθλο κόσμο που στο τέλος του αγώνα ζήτησε εξηγήσεις για την κακή εμφάνιση της ομάδας.

Με το ξεκίνημα του αγώνα δεν υπήρξε κάτι αξιόλογο στη ροή του παιχνιδιού. Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Καραχάλιος (πρώην αρχηγός του Λεβαδειακού) κάνει τη σέντρα και ο Μπαλάν κάνει το 0-1 για τους Ηπειρώτες.

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο με τους Βοιωτούς να θέλουν να κυνηγήσουν το αποτέλεσμα. Κόντρα στη ροή του παιχνιδιού, μετά από εκτέλεση φάουλ ο Εραμούσπε με ωραίο πλασέ στην κίνηση κάνει το 0-2. Το 0-3 έρχεται 4 λεπτά αργότερα με τον Παμλίδη να πετυχαίνει γκολ παρόμοιο με το προηγούμενο. Το γκολ της τιμής για τον Λεβαδειακό έρχεται στο 88′ με τον Παναγιώτου που με αριστουργηματικό τρόπο στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Τσιντώτα.

Τέλος αγώνα με το συγκρότημα του Βέλιτς να μην μπορεί να αποφύγει την ήττα και θα πρέπει τώρα να ανέβει έναν “Γολγοθά” για να μην κινδυνεύσει…