Δεν ήταν ανταγωνιστικός

Ο Ατρόμητος φιλοξενήθηκε από τον Ολυμπιακό την Κυριακή και η αλήθεια είναι πως δεν έπεισε καθόλου.

Οι Περιστεριώτες στο πρώτο ημίχρονο ήταν νωθροί και έδειχναν να μην έχουν ενέργεια, ενώ οι Πειραιώτες κρατούσαν την μπάλα και δημιουργούσαν φάσεις. Στο 38′ ο Ροτάτιου έκανε χέρι στην μεγάλη περιοχή και μετά από την χρήση του VAR δόθηκε πέναλτι. Ωστόσο, ο Γιαννιώτης το απέκρουσε και κράτησε τον δείκτη του σκορ στο μηδέν. Το 0-0 στο ημίχρονο θα ήταν ιδανικό για τον Ατρόμητο, αλλά στις καθυστερήσεις ο Κιβρακίδης ανέτρεψε τον Μπακαμπού και έτσι δόθηκε δίκαια δεύτερο πέναλτι στο ματς. Ο παίκτης του Ολυμπιακού εύστοχησε, με αποτέλεσμα οι γαλανόλευκοι να πάνε στα αποδυτήρια με απόσταση ενός γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ατρόμητος έδειξε βελτιωμένος. Κρατούσε μπάλα και την ανακτούσε γρήγορα όταν την έχανε, αλλά δεν μπορούσε να βγάλει φάσεις. Η μόνη μεγάλη ευκαιρία χάθηκε από τον Φριτζόνσον με κεφαλιά μέσα απ’ την μικρή περιοχή, την οποία απέκρουσε ο Τζολάκης. Στο 86′ ο Μπακαμπού βγήκε τετ-α-τετ με το Γιαννώτη κάνοντας το 2-0, τελειώνοντας οριστικά το παιχνίδι.