Ένα ημίχρονο τρόμου

Ο Ατρόμητος το Σάββατο πήρε ένα σπουδαίο διπλό με 1-4 στην έδρα του Ιωνικού πετυχαίνοντας την 2η του νίκη σε 4 ματς και κάπως έτσι σκαρφάλωσε στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Όπως σε όλα τα προηγούμενα ματς, ο Ατρόμητος δεν ήταν καλός στο πρώτο ημίχρονο. Ο Ιωνικός υπερτερούσε στο πρώτο ημίχρονο και κάπως έτσι έφτασε στο 1-0 στο 37′, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μεντόσα. Έτσι ολοκληρώθηκε και το πρώτο ημίχρονο.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, ο Κρις Κόουλμαν έκανε τρεις μαζεμένες αλλαγές και έτσι αναποδογύρισε όλο το παιχνίδι. Αρχικά ο Κεσχρίντα ισοφάρισε σε 1-1 έπειτα από ωραία συνεργασία με τον Κλωναρίδη. Λίγα δευτερόλεπτα μετά, ο Ατρόμητος έκανε την ανατροπή με το Φριτζόνσον, έπειτα από ωραίο τελείωμα πάνω στην κίνηση. Το τρίτο γκολ στο 61′ το σημείωσε ο Ρομπάιγ σε κενή εστία μετά από σουτ του Μάριου Τζαβίδα που απέκρουσε αρχικά ο Χουτεσιώτης. Το κερασάκι στην τούρτα το έβαλε ο Μάριος Τζαβίδας έπειτα από ωραία ενέργεια του Κλωναρίδη που έβγαλε ασίστ πάρε – βάλε στο νεαρό φορ και εκείνος έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 1-4.

Ο Ατρόμητος απέδειξε σε ένα ακόμη παιχνίδι ότι φέτος μπορεί να αφήσει πίσω την περσινή κακή χρονιά, να κοιτάξει ψηλά και γιατί όχι, εφόσον μπει στα πλέι-οφ, να κυνηγήσει μέχρι τέλους ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο. Φυσικά είναι πολύ νωρίς, όμως αυτή η ομάδα, στα πρώτα δείγματα της, εμπνέει σιγουριά και αυτοπεποίθηση.

Επόμενο παιχνίδι στο Περιστέρι με τη Λαμία, εκεί όπου ο Ατρόμητος πήγαινει με καλή ψυχολογία να πάρει την τρίτη του νίκη για φέτος.