Τρέχει αλλά δεν φτάνει…

Τον Ατρόμητο υποδέχθηκε ο Λεβαδειακός στο “Λάμπρος Κατσώνης” για τη δεύτερη αγωνιστική των play-out του πρωταθλήματος.
Σε έναν αγώνα με εμπόδιο τον δυνατό αέρα που δυσκόλεψε τους ποδοσφαιριστές και των δύο ομάδων, που έληξε ισόπαλος 1-1.

Σέντρα στο ματς με τους γηπεδούχους να θέλουν να τρέξουν για να προηγηθούν γρήγορα. Κρατούσαν την μπάλα , είχαν κλείσει τον Ατρόμητο στο δικό του μισό για αρκετά λεπτά, προσπαθούσαν να δημιουργήσουν παιχνίδι αλλά το αποτέλεσμα δεν έρχεται λόγω του δυνατού ανέμου που επικρατούσε στην πρωτεύουσα της Βοιωτίας.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι μοιράζεται και στις δύο πλευρές. Στο 51′, μάλιστα, ο Γερεμέγεφ κάνει ένα εξαιρετικό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή του Γιαννιώτη με την μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι και στην συνέχεια να καταλήγει άουτ. Στο 70′ το γκολ για τον “Αυτοκράτορα της Στερεάς Ελλάδας”. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Βινίσιους βρίσκει την μπάλα με το κεφάλι και την στέλνει στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Γιαννιώτη, αλλά αυτήν τη φορά η μπαλα καταλήγει στα δίχτυα.

Η απάντηση από τους φιλοξενούμενους έρχεται δέκα λεπτά αργότερα. Ο Ροτάριου ανεβαίνει από δεξιά και “αλλάζει” παιχνίδι στον Μαυρομάτη, αυτός με την σειρά του σπάει την μπάλα στον Κιάρτασον που φέρνει το παιχνίδι πάλι στα ίσα.

Στο 90+6′ ο Λεβαδειακός έχει την ευκαιρία να φύγει με το τρίποντο με τον Σακό να εκτελεί φάουλ λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή, αλλά ο Γιαννιώτης κάνει για ακόμα μια φορά σωτηρία επέμβαση.

Ο Λεβαδειακός προσπαθεί να τρέξει αλλά δυσκολεύεται πολύ. Σε συνδυασμό με τα αποτελέσματα των άλλων δύο “υποψηφίων” μένει τελευταίος με διάφορα 2 βαθμών από τον Ιωνικό και 4 βαθμών από Λαμία και ΠΑΣ Γιάννινα. Τίποτα δεν έχει χαθεί ακόμα εννοείται, αφού στην μάχη του υποβιβασμού έχουμε 4 ομάδες που βρίσκονται παρά πολύ κοντά μεταξύ τους!