Τρομερός ΠΑΣ Γιάννινα απέσπασε τον βαθμό της ισοπαλίας από τον μουδιασμένο Ολυμπιακό

Ο ΠΑΣ Γιάννινα φιλοξένησε χθες τον Ολυμπιακό στους Ζωσιμάδες με σκοπό ένα θετικό αποτέλεσμα το οποίο και πήρε. Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς καθώς υπήρξε ένταση μεταξύ των οπαδών των δύο ομάδων με αποτέλεσμα να διακοπεί το παιχνίδι στο 15ο λεπτό.

Μετά τη διακοπή ο Ολυμπιακός επανήλθε πιο συγκεντρωμενα στον αγωνιστικό χώρο καταφερνοντας να πετύχει και τα δύο τέρματα με τον Φορτούνη στο 36′ και στο 45′.

Βγαίνοντας στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ ήταν διαφορετικός αγωνιστικά και άρχισε να “σφυροκοπεί” τους Πειραιώτες με συνεχόμενες ευκαιρίες, με πιο χαρακτηριστική το δοκαρι του Λιάσου στο 63′ ώσπου να πιάσει ένα ωραίο σουτ ο Παμλίδης και να ισοφαρίσει σε 1-1 στο 64ο λεπτο της αναμέτρησης. Έχοντας τα ψυχικά αποθέματα η ομάδα της Ηπείρου έφτασε στην ισοφάριση έπειτα από καταπληκτική μπαλιά του Μορέιρα, με τον Λιάσο να διαμορφώνει το τελικό σκορ του αγώνα.