Δεν μπόρεσε να κερδίσει ούτε τώρα…

Το απόγευμα της Παρασκευής η ομάδα από την Φθιώτιδα είχε ένα δύσκολο έργο απέναντι στην ομάδα του Βόλου. Παρόλαυτά, η Λαμία ήταν πολύ καλύτερη και άξιζε την νίκη αλλά δεν τα κατάφερε.

Με την αρχή του αγώνα η Λαμία ήταν ανώτερη, κυκλοφορώντας την μπάλα αρκετά καλά. Δημιουργούσε περισσότερες ευκαιρίες για γκολ και για αυτό λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου μπήκε μπροστά στο σκορ με ένα ωραίο τέρμα του Τσιλούλη.

Αντίθετα από το πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο μέρος οι Φθιωτοί δεν ήταν τόσο καλοί και έριξαν την απόδοσή τους. Η ομάδα του Βόλου ήταν καλύτερη και πιο απειλητική. Οι “κυανόλευκοι” δεν μπόρεσαν να βελτιωθούν και έτσι ο ΝΠΣ με τον Κούτσια στο 85’ τους τιμώρησε, κάνοντας το 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Πλέον, ο ΠΑΣ Λαμία πρέπει να προσπαθήσει για το καλύτερο δυνατό. Ακόμη και ένας βαθμός της ισοπαλίας είναι πολύ σημαντικός για να καταφέρει την παραμονή στην κατηγορία, κάτι που δεδομένα είναι πολύ δύσκολο…