Εντυπωσίασε, πήρε το ματς με ανατροπή και έκανε ένα ακόμη βήμα για τον τίτλο

Σπουδαία εντός έδρας νίκη με ανατροπή για τον Καμπανιακό με αντίπαλο τον Νέστο Χρυσούπολης, που τον φέρνει ένα βήμα πιο κοντά στην κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Κατά τη διάρκεια του αγώνα έπνεαν ισχυροί άνεμοι, οι οποίοι δυσχέραιναν τις όποιες προσπάθειες των παιχτών να παίξουν στρωτό ποδόσφαιρο.

​Ο Καμπανιακός στο πρώτο ημίχρονο είχε κόντρα τον αέρα, όμως οι ποδοσφαιριστές του δημιούργησαν επικίνδυνες καταστάσεις στα αντίπαλα καρέ.

Στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης, ουσιαστικά στην πρώτη επίθεση της ομάδας της Χρυσούπολης, κέρδισαν πέναλτι το οποίο εκτέλεσαν εύστοχα, παρότι ο Κασαπίδης έπεσε στη σωστή γωνία.

Τελικά, την απάντηση βρήκαν σύντομα και έγκαιρα οι “ερυθρόλευκοι” της Χαλάστρας, καθώς στο 28’ ο Νίκος Καθάριος συνέκλινε και πραγματοποίησε εξαιρετικό σουτ, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

Το 1-1 ήταν το σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες έκλεισαν το ημίχρονο και πήγαν στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μέρος, οι ποδοσφαιριστές του Ηλία Σαπάνη, έχοντας πλέον ευνοϊκό άνεμο, ανέβασαν την πίεσή τους ψάχνοντας το γκολ της ανατροπής.

Τελικά, αυτό ήρθε στο 57ο λεπτό, όταν ο Προσκυνητόπουλος σέντραρε από αριστερά κι ο Ιγνατίδης με κεφαλιά έβαλε το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ σε ακόμα ένα παιχνίδι.

Έτσι, με ωραίο ποδόσφαιρο, ψυχή και με τη βοήθεια του κόσμου, ο Καμπανιακός πήρε ακόμη ένα τρίποντο τη φετινή σεζόν και παρέμεινε στην πρώτη θέση του 1ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Πλέον, με 3 παιχνίδια να απομένουν (1 εντός και 2 εκτός), η ομάδα της Χαλάστρας θα τα δώσει όλα για να τερματίσει πρώτη στον Όμιλο της και να πάρει την άνοδο στη Super League 2.