Άτυχη που δεν κέρδισε σε μία από τις καλύτερες φετινές εμφανίσεις της

Η ομάδα από την Φθιώτιδα απέναντι στον ΝΠΣ Βόλο ήταν πολύ καλύτερη σε όλη την διάρκεια του αγώνα. Η Λαμία είχε περισσότερες τελικές, περισσότερες σημαντικές φάσεις και θα μπορούσε να πάρει τη νίκη.

Από την αρχή του αγώνα οι “κυανόλευκοι” μπήκαν πολύ δυναμικά. Στα πρώτα κιόλας λεπτά είχαν μία μεγάλη ευκαιρία για γκολ, με την μπάλα να πηγαίνει στο δοκάρι μετά την κεφάλια του Σλίβκα. Στο 10′ η Λαμία μπήκε μπροστά στο σκορ με ένα ωραίο σουτ του Ντε Βινσέντι έξω από την περιοχή. Ενώ οι Φθιωτοί είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού, η ομάδα του Βόλου μπόρεσε να ισοφαρίσει με ένα πολύ ωραίο τέρμα στο 38′. Ευτυχώς όμως για τους Λαμιώτες ένα λεπτό μετά, πήραν εκ νέου το προβάδισμα με τον Νούνιεζ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ενώ η Λαμία συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό που σταμάτησε στο πρώτο, κρατώντας την κατοχή και ασκώντας έντονη πίεση στον αντίπαλο, ο Βόλος έκανε το 2-2 με μία γκολάρα του Μπαριέντος στο 56′. Παρόλα αυτά, οι γηπεδούχοι δεν έριξαν τον ρυθμό και έψαξαν το γκολ μέχρι τέλους. Παρά τις ευκαιρίες και το δοκάρι του Τσιλούλη, ο αγώνας έληξε 2-2.

Η ομάδα της Λαμίας ήταν αρκετά άτυχη. Άξιζε και έπρεπε να πάρει τη νίκη μαζί με 3 βαθμούς που θα ήταν υπερπολύτιμοι. Τώρα ακολουθεί ένας δύσκολος αγώνας εναντίον του Άρη και ελπίζουμε για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.